Viss ir vienkārši

Es nelasu, es domāju par Tevi. Acis slīd pāri grāmatas rindiņām, tomēr atmiņa to pašu acu priekšā atrod ainas no mūsu tikšanās. Tevis nekad nav gana, Tu esi pilns un nebeidzams. Interesanti, ka tieši par to šodien runāji. Cik nepabeigts un bezgalīgs ir viss mums apkārt esošais. Cik nebeidzams ir katrs cilvēks. Es, savukārt, Tev izstāstīju, kādas sajūtas mani pārņēmušas beidzoties tam, kam gals ir bijis. Par tukšo roku sajūtu pēc pabeigta darba, kad cerēts uz gandarījumu un atvieglojumu, tomēr uzvarējušas absolūtas radošās skumjas. Tu teici, ka, Tavuprāt, viss ir reizē sarežģīti un vienkārši. Es atbildēju, ka, manuprāt, vispirms vienkārši un tikai tad sarežģīti.

Tad mēs gājām cauri Rīgai. Lēnām. Es stūmu savu velo. Saule jau bija zemu, tuvojās vakars, pilsēta zaļoja un smaržoja. Tu teici, ka es izskatoties pēc skolnieces savos kuplajos minisvārkos, baltajās kedās un krekliņā. Tu stāstīji par mūzikas atdošanu klausītāju ausīm, par sajūtu, ko nozīmē viens pacelts īkšķis attiecībā pret visu darbā ielikto sevi. Gājām pa Skolas ielu, tad pa Lācplēša. Pa ceļam apstājāmies uzsmēķēt.

20180516_160517 (1)Ejot tālāk, Tu atcerēdamies stāstīji, ka reiz izmēģināji stihiju dejas. Tā esot bijusi reizē ļoti īpatnēja un interesanta pieredze. Uz stūra ar Upīša ielu Tu nenovērsdamies skatījies man acīs, es skatījos pretī, Tu teici, ka es tik ļoti pievelkot un nedaudz nosarki. Tad pienāci man pēdu tuvāk, pievilki sev klāt un noskūpstīji uz vaiga. Es Tevi ļoti jūtu, silti, tuvu, Tu to zini. Tu devies uz savu auto pa Upīša ielu uz priekšu, es, uzkāpdama uz velo sēdekļa, minos mājās. Vasara, labvakar.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s