Atver logus

Es vairs nespēju gulēt, kaut nogurums beidz mani nost. Gultā salstu, ilgi nevaru aizmigt, trauksme, nakts vidū pamodos viscauri sasvīdusi. No rīta mostos ar galvassāpēm. Mana gulta ir pārāk liela man vienai. Milzīgi lieli sapņi, daudz, piepildīti, redzu tur visus radiniekus, izdzīvoju visu, ko neesmu viņiem pateikusi, esmu vāja, kliedzu, raudu, redzu citus tuvus cilvēkus, vīriešus, aktīvas darbības. Redzu savu, pirms pāris gadiem aizgājušo omi, viņa dod man līdzi uz mājām ziedus, bet tie nav puķudobēs, kā vienmēr auguši, bet garās vāzēs viņas dārzā, un tur ir tādi melni ziedi, kā lakoti, kā gari putnu knābji. Nezinu, vai gribu tos ņemt līdzi.

“Viņa taču redzēja, kā es stundām sēžu un lūdzos. Viņa domāja, ka es lūdzos, lai dzīvotu, bet patiesībā es lūdzos, lai atlaistu. (..) Lūdzu, atlaid mani!”*

Slimoju visu nedēļu. Pati nezinu ar ko. Saaukstēšanās šķiet tikai kā aizsegs. Nav labi ne gulēt, ne negulēt, ne neēst, ne arī ēst, visādi ir slikti. Arī vīns ir slikti, arī zāles nelīdz.

Pamodos četros, tumsā, un vairs neaizmigu. Laiks skrēja uz priekšu pusstundās un sešos es atgriezu ūdenskrānu virs vannas. Gulēju tur divas stundas. Vakarā atkal jutos netīra.40441212_266141064023708_2552963607675535360_n

Bet man viss ir labi. Vakar ar Edgaru ilgi runājām par nāvi. Svarīga, interesanta un svētīga tēma mūžu mūžos.

Esmu sākusi turēt ciet žalūzijas, novilktas līdz lejai, kaut vienmēr esmu alkusi pilnas telpas gaismas un gaisa. Nezinu.

Es gleznošu. Es, šķiet, beidzot uzrakstīšu par to kāzu pušķi. Gan nezinu, vai tur ir daudz, ko teikt. Vien to, ka kāzas man nevajag. Man vajag, lai vakarā ir, kas atnāk mājās un mani samīļo. Lai savieno kopā savu silto augumu ar manu. Lai ir kam pagatavot vakariņas un no rīta, pirms izkāpt no zemsegu pasaules, uzspiest siltu skūpstu. Lai ir, kam iedot roku un pasmieties par tām dīvainībām, kas nāk prātā. Lai kopā būtu ceļā.

 

*Inga Žolude “Es pats” no stāstu krājuma “Mierinājums Ādama kokam”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s