Mājas

Mājās kurinām kamīnu. Paēdām vakariņas, kuras pacentos sev iestāstīt, un izgāju pastaigā pa Ventspili. Neviena cilvēka, pilnīgs tukšums, klusums un koši spīd vien milzīgais pilsētas ģerbonis uz pilsētas Domes sienas. Man ejot garām, tika izdzēsta pēdējā gaisma tās kabinetos. Es visa melnā – zābaki, virsjaka, cimdi un cepure. Nogriezos uz Puškina ielu, kur pamanīju pirmo dzīvo būtni šajā tumšajā pilsētā – tālumā manam ceļam pāri lēnām pārskrēja melns kaķis. Pasmaidīju, ka mēs abi tādi melni šovakar. Turpināju ceļu un no tās pašas puses, kur spalvainis bija pazudis, parādījās cits – pavisam mazs kaķēns – mazu, slaidu astīti gaisā. Viņš maziem solīšiem skrēja pretējā virzienā kā pirmais, tieši gar manām kājām un – gluži melns.  Pazuda pirmajā krūmājā. Puškina ielas galā nogriezos pa labi – māju virzienā, tur bruģētā ietve bija sadalīta uz pusēm ar veloceļu. Ielas labajā pusē pamanīju pirmo cilvēku šai vakarā – tā bija sieviete, atspiedusies pret trīsstāvu mājas sienu smēķēdama baltā frotē halātā.

20181121_210158

Vēls vakars novembra Ventspilī. Vasarnīcu iela

Pa dienu, sildot mammas atstātās pusdienas, atminējos, ka mans vectēvs, mammas tēvs, pie katra ēdiena ēda klāt maizi. Un es, ciemojoties pie vecvecākiem, jau uzreiz pēc brokastīm esot prasījusi, kas būs pusdienās. Vectēvs aizgāja mūžībā, kad man bija 10 gadi, tomēr es diezgan spilgti atceros viņa tēlu. Viņš vienmēr staigāja lēnām, laboja mūsu noskrietos apavus savā darbnīcā un, kad es dārzā lasīju kumelītes tējai, viņš, no tirgus pārnācis, bija katram bērnam atnesis pa ledenei uz kociņa. Tā es viņu atceros – klusu, mierīgu, un vienmēr priecājoties, saņemot buču uz vaiga no mazbērniem.

Atnākot no vakara pastaigas, steidzos slēgt iekšā Pieci.lv savā datorā, lai dzirdētu Mairitas un Vilhelma viesošanos tā ēterā, stāstot par savu Kokoro. Tad mamma ielēja mums pa glāzei vīna un atnesa man vaniļas zefīra konfektes. Tagad ar vienu aci skatos “Baigu vasaru”, ko tā arī ne reizes neesmu redzējusi, auklēju kaķus, kuri pa vienam nāk iegulties blakus dīvānā un rakstu. Mājas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s