Dienas bez steigas

Vientulība, vienatne, sirmi mati. Man ir sirmi mati. Es ļoti reti satieku savu ģimeni; dažu svētku dienu laikā satiku divreiz, mums visiem ir sirmi mati. Ģimene ir laimīga, vismaz to es tā nolasīju, jo mums nav ierasti runāt par eksistenciālām lietām. Tomēr ģimenei ir vislielākā nozīme, viss pamats, visa sakne. Ja ne konkrētajā laika posmā, tad mūža nogrieznī, visa cilvēka būtība balstās uz bērnībā piedzīvoto.

Lasot Benedikta Velsa “Vientulības galu” es domāju par to, kur un kā cilvēkā rodas vientulība. Cik vientuļš viņš ir, esot blakus citiem, cik – esot divatā ar sevi. Vientulība ir klātesoša, neatkarīgi no apstākļiem. Ja tikai viens, cits, cilvēks pasaulē spēj mūsos radīt drošības sajūtu, mēs nevaram būt dzīvi, jo otra cilvēka nekad nav vienmēr blakus. Viņš vienmēr aizies, vai pats savas vienatnes vadīts, vai tāpēc, ka aiziešana pienāk pilnīgi vienmēr.

Es nemēdzu domāt par aiziešanu, par nāvi gan. Es ļoti gribētu, lai cilvēki vairāk mācās nāvi. Tai ir vistiešākā paralēle ar dzīvi. Aiziešanai ir jābūt paredzētai, līdz ar to vārdiem vienmēr vajag būt pateiktiem. Siltajiem vārdiem, jo mums vienam otrā ir milzīga nozīme.

Spēlējot “Saderēsim” ģimenes Ziemassvētkos, kur galvenais mērķis, paralēli jautrībai, ir spēļu naudas apjoma audzēšana, dzirdēju brāli kādam sakām – es gribētu, lai manai māsai ir vairāk naudas kā man! Lūdzu, atrodam mīlestības apliecinājumus šādos, it kā, mazos teikumos.

Vientulība ir cilvēkā iekšā. Tā staigā it visur līdzi, kā rakstīja Žolude: “To, kas tev liek iet vai palikt, tu tāpat vienmēr nes sevī. Tas tev liek atgriezties, kad tomēr esi aizgājis, un bēgt, kad esi palicis.”

IMG-20190609-WA0033oo

 

Viena doma par “Dienas bez steigas

  1. Biruta saka:

    “Katram cilvēkam ir savs domu vilciens, kurā viņš brauc, kad ir viens. Viņa dzīves vērtība, cēlums, tāpat kā laime ir atkarīga no virziena, kurā dodas šis vilciens, no bagāžas, kuru tas ved, un no apkārtnes, caur kuru tas brauc.” (J.F.Newton) Tas ir komentārs tai bildei, ko Tev nosūtīju.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s